Savoir-vivre- strój galowy

Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników. Savoir znaczy wiedzieć i vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. To ładne określenie wszystkiego co składa się na naszą codzienność. Dzisiaj w ramach zajęć z  Savoir-vivre dla Dzieci nasze przedszkolaki poznały co to jest strój galowy i na jakie okazje go wkładamy i o czym musimy pamiętać, aby nasze przedszkolne święto z okazji Pasowania na Przedszkola i Starszaka było dla wszystkich miłym przeżyciem.

Savoir-vivre- strój galowy

Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników. Savoir znaczy wiedzieć i vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. To ładne określenie wszystkiego co składa się na naszą codzienność. Dzisiaj w ramach zajęć z Savoir-vivre dla Dzieci nasze przedszkolaki poznały co to jest strój galowy i na jakie okazje go wkładamy i o czym musimy pamiętać, aby nasze przedszkolne święto z okazji Pasowania na Przedszkola i Starszaka było dla wszystkich miłym przeżyciem.