Geneza Przedszkola

Państwo Halina i Kazimierz Wąsowscy w swojej wielkiej dobroci i łaskawości podarowali Zakonowi Pijarów grunt przy ulicy Siekierkowskiej 7 w Warszawie.

Rektor

Rektor warszawskiego Kolegium Zakonu Pijarów, dyrektor Pijarskich Szkół w Warszawie, o. Bogdan Dufaj, z wielkim zapałem podjął prace przygotowawcze na terenie budowy Pijarskiego Przedszkola.

Koordynacja inwestycji Przedszkole

Koordynatorką wszystkich działań i wielka orędowniczką budowy przedszkola była Pani Ewa Samojlik, która od wielu lat jest społecznie zaangażowana w działalność Pijarskich Szkół w Warszawie.

Kamień węgielny

10 maja 2014 roku przy ulicy Siekierkowskiej 7 w Warszawie, został poświecony przez O. Józefa Matrasa, Prowincjała Zakonu Pijarów w Polsce teren, na którym stanie Pijarskie Przedszkole.

Projekt architektoniczny Przedszkola

Pracownia Architektoniczna Wojciecha Kornatowskiego rozpoczęła prace projektowe. Głównymi projektantem został Pan Adam Dziedzicki.

Projekt wnętrz Przedszkola

W aranżacji wnętrz przedszkolnych pomagały nam: Pani Anna Czajkowska

Umowa na budowę Przedszkola

W wyniku przetargu ogłoszonego przez Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie i wnikliwym przeanalizowaniu nadesłanych przez wykonawców ofert komisja przetargowa wyłoniła Generalnego wykonawcę Inwestycji.

Rozpoczącie budowy

W dniu 15.10.2014 roku Ojciec Bogdan Dufaj  poświęcił teren budowy i nastąpiło pierwsze wbicie łopaty.

Instalacje

Z początkiem marca 2015 roku ruszyły prace związane z instalacjami: elektryczną, sanitarną oraz wentylacyjną.

Okna

Dnia 16 marca 2015 roku, na budowie rozpoczęto montaż okien. Okna aluminiowe trzyszybowe.

Ogrzewanie

W dniu 25 marca 2015 roku, instalatorzy zakończyli prace związane z rozkładaniem systemu ogrzewania podłogowego, w kolejnych dniach nastąpi sprawdzenie szczelności instalacji i wylanie posadzek betonowych.

Elewacja

24 kwietna 2015 rozpoczęły się prace związane z malowaniem elewacji. Od czterech tygodni trwało ocieplanie ścian budynku, montaż stalowych daszków i konstrukcji pod drewnianą żaluzję.

Wnętrza

Od kwietnia trwały prace związane z wykończeniem wnętrz tak aby wyglądały tak jak na wizualizacjach do projektów i naszych założeniach. Udało nam się to osiągnąć w połowie lipca 2015.

Plac zabaw

Z końcem lipca zostały zakończone prace związane z uporządkowaniem terenu wokół budynku i powstał wspaniały plac zabaw dla naszych przedszkolaków.

Pozwolenie na użytkowanie

Pozwolenie na użytkowanie.

Uroczyste otwarcie przedszkola

10 września 2015 roku nastąpiło uroczyste poświęcenie i otwarcie Pijarskiego Przedszkola w Warszawie przy ul. Siekierkowskiej 7.