Adwent

WIENIEC ADWENTOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU
Okrągły kształt wieńca adwentowego jest symbolem jedności i wieczności. Wiecznie zielone gałązki świerkowe są symbolem wiecznego życia i znakiem nadziei: na świat ma przyjść Mesjasz, który pokona ciemność, zło i śmierć.
Świeca Proroka" (Świeca Nadziei) – zapalana w I Niedzielę Adwentu symbolizuje proroków, którzy zapowiedzieli przyjście Mesjasza. „Świeca Betlejem" (Świeca Pokoju) – zapalana w II Niedzielę Adwentu na pamiątkę miejsca, w którym narodził się Zbawiciel. „Świeca Pasterzy" (Świeca Radości) – zapalana w III Niedzielę Adwentu przypomina pasterzy, którzy jako pierwsi ujrzeli Jezusa i  ogłosili światu „radosną nowinę". Niedziela ta nosi nazwę. „Świeca Aniołów" (Świeca Miłości) – zapalana w IV Niedzielę Adwentu symbolizuje aniołów, którzy objawili się pasterzom w grocie betlejemskiej, ogłaszając im narodziny Dzieciątka Jezus.

Adwent

WIENIEC ADWENTOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU.
Okrągły kształt wieńca adwentowego jest symbolem jedności i wieczności. Wiecznie zielone gałązki świerkowe są symbolem wiecznego życia i znakiem nadziei: na świat ma przyjść Mesjasz, który pokona ciemność, zło i śmierć.
Świeca Proroka" (Świeca Nadziei) – zapalana w I Niedzielę Adwentu symbolizuje proroków, którzy zapowiedzieli przyjście Mesjasza. „Świeca Betlejem" (Świeca Pokoju) – zapalana w II Niedzielę Adwentu na pamiątkę miejsca, w którym narodził się Zbawiciel. „Świeca Pasterzy" (Świeca Radości) – zapalana w III Niedzielę Adwentu przypomina pasterzy, którzy jako pierwsi ujrzeli Jezusa i ogłosili światu „radosną nowinę". Niedziela ta nosi nazwę. „Świeca Aniołów" (Świeca Miłości) – zapalana w IV Niedzielę Adwentu symbolizuje aniołów, którzy objawili się pasterzom w grocie betlejemskiej, ogłaszając im narodziny Dzieciątka Jezus.